gdzie jesteśmy

Siedziba kancelarii ADP POPIOŁEK ADWOKACI I RADCOWIE PRAWNI mieści się w Katowicach, stolicy regionu kluczowego dla polskiej gospodarki.

Region ten jest najważniejszą pod względem przemysłowym częścią Polski, a zarazem regionem o najwyższym stopniu urbanizacji w kraju. Skupienie kilkunastu dużych miast i wielu innych miejscowości zamieszkanych przez ok. 3 miliony osób tworzy największy kompleks urbanistyczny w tej części Europy. Bezpośrednie sąsiedztwo z Krakowem i jego aglomeracją potęguje możliwości regionu.

Powstaje tu prawie 15 % polskiego produktu krajowego brutto (PKB), i to nie tylko dzięki przemysłowi ciężkiemu, ale także rozwiniętym sektorom nowych technologii i ogromnemu sektorowi usług.

Ten region to także znakomita infrastruktura transportowa, składającą się z najgęstszej w Polsce sieci kolejowej i drogowej oraz łatwe połączenia z innymi największymi miastami Polski poprzez dostęp do najważniejszych autostrad i dróg ekspresowych w kraju. Miejska sieć komunikacyjna jest też najbardziej rozwiniętą siecią tego typu w Polsce.


Prawo Spółek handlowych

ADP prowadzi rozległą praktykę w zakresie prawa korporacyjnego. Posiada niekwestionowaną pozycję na regionalnym rynku, a jej działalność jest wysoko oceniana również w skali ogólnopolskiej, co potwierdzają rankingi usług prawnych.

Prawo umów

Jedną z ważniejszych dziedzin specjalizacji Kancelarii jest prawo umów. ADP świadczy szeroką gamę usług prawnych związanych z różnymi aspektami działalności gospodarczej, poczynając od bieżącej obsługi prawnej, kończąc na transakcjach dużej wartości.

Fuzje i przejęcia (M&A)

Dzięki znajomości specyfiki prawa spółek, swoim zaufaniem obdarzyło Kancelarię wiele podmiotów planujących transakcję fuzji lub przejęcia. ADP posiada szeroki wachlarz doświadczeń w przeprowadzaniu kompleksowych operacji tego typu.